Giid Eike

Planeerid reisi Tenerifele? Tere Sulle! Saame tuttavaks. Mina olen siin saarel kohalik, pärit Lõuna-Eesti väikelinnast Võrust. Provintsitar, kellel tänaseks on täitunud juhuse tõttu juba 11 aastat Saaremaa-suurusel Kanaari saarel, Tenerifel. Kohas, mida ka kogu Hispaania Kuningriik peab provintsiks.

Ärge üldse arvake, et minna kodust kaugele elama oli lapsepõlvest saati minu unistus. Vastupidi! Ma poleks kunagi uskunud, et kolingi Eestist ära. Veel vähem, et just palmisaarele. Mind tõmbasid rohkem suurlinnad, metropolid ja pigem oli mulle kodune märja asfaldiga vilkuvate tulukestega linnadžungel kui loodus, mäed-metsad, olgu nad subtroopilised või parasvöötmelised. Ja üleüldse, mulle külm, lumi ja tuisud meeldisid. Ma ei tõmmanud Eestis elades kasuka hõlmasid ka miinus 30 kraadiga koomale.  

Samuti ei oleks ma osanud uneski ette näha, et tegutsedes plika-east saati Kodu-Eestis fitness- ja jõusaalitreenerina või õppides paralleelselt Tallinna Ülikoolis infoteadusi, üllatab elu mind siia saarele kolides täiesti uue valdkonnaga, mida selgeks õppida - turism. Ei teadnud ma, et suure Itaalia-armastuse asemele poeb hinge häirivalt sarnane ja samas nii erinev Hispaania. Rohelopsaka Vahemere looduse imetlemise asendas peagi subtroopilise vulkaanilise maastiku võlude võrku langemine.

Kolides 2008. aasta sügisel Tenerifele, sai mulle saart armastama õppides selgeks giidi ja grupijuhi amet. Selgus, et selleks oli mind tegelikult ette valmistanud kogu mu eelnev haridus ja elukogemus. Süvendatud keeltekallakuga Võru Kreutzwaldi Gümnaasiumi tänan pea iga päev keset siinset keeltepaabelit elades. Raadio Ringis nooruspõlves hommikuprogrammi saatejuhina ja eks-abikaasa bändis solistina lauldes kadus viimanegi hirm mikrofoni ees ja nüüd kui jutuhoog juba korra tuurid üles võtab, ei saa seda vahest mul enam käestki ära... Väikeses provintsilinnakeses korraldasin Võrumaa noorteüritusi ja iluduskonkursse, andsin ise tunde avalikust esinemisest, lavalisest olemisest, kõnetehnikast ja muust vajalikust, et konkursside kandidaadid saalitäit inimesi nähes vapralt ja veenvalt iseendaks jääksid. Maast-madalast on mind saatnud ajaloo- ja arheoloogiahuvi, millele Tartu Ülikool ja Tallinna Ülikool akadeemilise hariduse briljandilihvi lisasid. Pea 30-aastat Eesti fitnessmaailmas tegutsemine on mulle DNA-sse süstinud vastupidavust ja särtsu, mida on vaja läinud kõik need hooajad Tenerifel grupijuhi ametit pidades.
Inimesi rõõmsa "karjakoerana kannast näksides" õiges suunas juhatama olen harjunud juhtides nii väikeseid gruppe trennisaalis, kui peatreenerina väikelinna spordiklubi, kui ka direktorina suurt Põlva kultuurikeskust. Ikka rõõmu ja vaimustusega teen oma tegemisi. Täna toob selle rõõmu Tenerifel oma puhkusekorralduse- ja kinnisvarafirmat TENERIFE24 pidamine, millele lisandus 2019 aastal ka uue suunana pulmakorraldus neile kelle unistuseks on see tähtis päev korraldada just Atlandi Ookeani kaldal palmisaarel...

Seega usun, et 11 aastat siin imelisel saarel elades ja 2019 aasta oktoobriks juba kümnendat turismihooaega ekskursioone jm ette valmistades on meil teile teie puhkuseks peagi rohkem pakkuda kui eelmistel hooaegadel. Ja veel ... ega need meie Tenerife24 tuurid ei ole päris tüüpilised akadeemilised eksursioonid... Millised need tuurid siis on, küsige neilt, kes käinud või vaadake siit eelmise hooaja tuuride pilte. Ühte asja luban, et armastuse selle saare vastu me kogu oma tiimiga teile tuuripäevade jooksul sisse süstime! 

Aastast 2012-2016 olen pakkunud giiditeenust Tenerife ja La Gomera saarel ka ühele Eesti kultuurireiside tippkorraldajale - Germalo Reisidele. 

Minu enda 2016 aastal asutatud firma Tenerife24 on registreeritud Hispaania Kuningriigis Kanaari saartel (Intermediador Turístico: I-0003781.1) ja pakume nüüdseks juba kolmest inimesest koosneva tiimiga teile puhkusekorraldust,  giiditeenust ja ka eestikeelseid ekskursioone eragruppidele/kollektiividele/koolitusgruppidele, mis on loodud teie soovidele vastavalt nagu rätsepaülikond.  Alates 2017 aasta detsembrist tegutseb Tenerife24 ka kinnisvaraturul. Aitame teid hea meelega kui tekib soov investeerida oma raha Tenerifel kinnisvarasse või leida siin endale sobiv rendikodu. 

Kohtumiseni Tenerifel!
Bienvenido!

Eike.


Artikleid:
"Eike kihutab elukäänakuil nagu rong" – Naisteleht, 26.10.2016 Autor: Greta Kaupmees
"Mart Normet: puhkus päästis mu elu!" – Õhtuleht, 16.12.2014 Autor: Katharina Toomemets
"Meie uus nutielu" - Eesti Naine 20.juuni 2018 Autor: Elina Allas
"Eike Feigenbaum: juhuse ja tervise tõttu 10 aastat palmisaarel" - Lõunaleht, 30.08.2018


Televisoonis:
FANTAASIA REISID JA REPORTER KRISTIINA VÕSU SEIKLUSED TENERIFEL 2018 1.osa
FANTAASIAREISID JA REPORTER KRISTIINA VÕSU SEIKLUSED TENERIFEL 2018 2.osa


Broneeri saaretuur