Giid Eike

Planeerid Tenerife reisu? Tere Sulle!  Saame tuttavaks. Ma olen tüdruk Lõuna-Eesti väikelinnast Võrust. Provintsitar! Nüüdseks juba 10 aastat elanud Saaremaa-suurusel Kanaari saarel Tenerifel. 

Ärge üldse arvake, et minna kodust kaugele elama oli lapsepõlvest peale minu unistus. Vastupidi! Ma poleks kunagi uskunud, et kolin Eestist ära, veelvähem, et just palmisaarele. Mind olid alati rohkem tõmmanud suurlinnad, metropolid ja pigem oli mulle kodune linnadžungel kui loodus, mäed-metsad, olgu nad subtroopilised või parasvöötmelised. Ja üleüldse mulle külm, lumi ja tuisud meeldisid. Ma ei tõmmanud kasuka hõlmasid Eestis elades ka -30 kraadiga kinni.  

Samuti ei oleks ma iial uneski ette näinud, et tegutsedes plika-east saati Kodu-Eestis nii hobikorras kui hiljem professionaalselt fitness- ja jõusaalitreenerina, hiljem õppides paralleelselt Tallinna Ülikoolis bibliograafiat ja infoteadusi, üllatab elu mind siia saarele kolides täiesti uue valdkonnaga, mis selgeks õppida - turism. Ei teadnud ma, et suure Itaalia-armastuse asemel tuleb armastama õppida häirivalt sarnast Hispaaniat ja rohelopsaka Vahemere looduse imetlemise asendab peagi subtroopilise vulkaanilise maastiku võlude võrku langemine.

Kolides 2008. aasta sügisel Tenerifele, sai mulle saart armastama õppides selgeks giidi ja reisisaatja amet. Selgus, et selleks oli mind tegelikult ette valmistanud kogu mu eelnev haridus ja elukogemus. Alustades väikeses provintsis Võrumaa noorteüritusi ja iluduskonkursse korraldades andsin ise tunde avalikust esinemisest, lavalisest olemisest, kõnetehnikast ja muust vajalikust, et konkursside kandidaadid saalitäit inimesi nähes kokku ei kukuks, ja lõpetades mind maast-madalast saatnud ajaloo- ja arheoloogiahuviga, millele sutsuke Tartu Ülikooli ja Tallinna Ülikooli akadeemilist haridust briljandilihvi lisas. Särtsu ja vastupidavust, mida Eesti fitnessmaailmas pea 30-aastat ülepeakaela sees olemine on mulle DNA-sse süstinud on vaja läinud kõik need kaheksa hooaega giidiametit pidades siin Tenerifel.
Süvendatud keelekallakuga Võru Kreutzwaldi Gümnaasiumi tänan iga jumala päev siin keset seda keeltepaabelit elades. Raadio Ringis nooruspõlves hommikuprogrammi saatejuhina ja eks-abikaasa bändis ametlikult mikrofoni lauldes, ei saa seda vahest mul enam käestki ära kui jutuhoog juba korra tuurid üles võtab. Inimesi rõõmsa "karjakoerana kannast näksides" õiges suunas juhatama olen aastaid harjunud, kamandades nii väikeseid gruppe igapäevaselt treeningsaalis, kui juhtides peatreenerina väikelinna spordiklubi, kui ka direktorina suurt kultuurikeskust. Ikka rõõmu ja vaimustusega oma tegemisi tehes. Nüüd siis Tenerifel oma puhkusekorralduse ja kinnisvara firmat pidades.
Nii et ära te mu käest saarele ringi peale tehes ei kao ja selle saare vastu armastuse ma teile sisse süstin.
Veame kihla?

Seega usun, et üheksa aastat siin imelisel saarel elades ja selle aasta oktoobris juba üheksandat hooaega oma saaretuuridega algust tehes on mul taas teile rohkem pakkuda kui eelmistel hooaegadel ja ega need minu tuurid ei ole päris tüüpilised akadeemilised eksursioonid...
Millised need tuurid siis on, küsige neilt, kes käinud või vaadake siit eelmise hooaja tuuride pilte.

Meie Hispaania Kuningriigis Kanaari saartel registreeritud firma Tenerife24 (Intermediador Turístico: I-0003781.1) pakub puhkusekorraldust,  giiditeenust ja ka ekskursioone eragruppidele/kollektiividele/koolitusgruppidele, mis on loodud teie soovidele vastavalt nagu rätsepaülikond!

Aastast 2012-2016 olen pakkunud giiditeenust Tenerife ja La Gomera saarel ka Eesti kultuurireiside tippkorraldajale Germalo Reisidele.

Artikleid:
"Eike kihutab elukäänakuil nagu rong" – Naisteleht, 26.10.2016
"Mart Normet: puhkus päästis mu elu!" – Õhtuleht, 16.12.2014
"Meie uus nutielu" - Eesti naine 20.juuni 2018Televisoonis:
FANTAASIA REISID JA REPORTER KRISTIINA VÕSU SEIKLUSED TENERIFEL 2018 1.osa http://www.tallinnatv.eu/saated-sarjad/varia/16424-2018-02-19-reporter-vosu-seiklused-tenerifel
FANTAASIA REISID JA REPORTER KRISTIINA VÕSU SEIKLUSED TENERIFEL 2018 2.osa
https://drive.google.com/file/d/1BfNClUgXsFfUTUeQrD_EA9QCfFwTllXy/view


Broneeri saaretuur!