Tähevaatlusekskursioon

TELESKOOPIDEGA TÄHEVAATLUSEKSKURSIOON EESTI KEELES


Tenerife selget öötaevast peetakse Tšiili ja Hawaii kõrval üheks parimaks ja selgemaks tähevaatluskeskkonnaks maailmas. Tule Teide rahvusparki eestikeelsele tähevaatlusekskursioonile, uurima kuni miljonite valgusaastate kaugusel asuvaid põnevaid taevakehi! 

Kuni 2,2km kõrgusel ookeanist, Teide rahvuspargis toimuvad tähevaatlused on elamus omaette. Tule ja uuri läbi teleskoopide meist kuni miljonite valgusaastate kaugusel asuvaid objekte - tähti, udukogusid, galaktikaid... või pildista mobiilteleskoobiga läbi teleskoobi Kuud!

Eestikeelsed tähevaatlusekskursioonid toimuvad TEISIPÄEVITI ja NELJAPÄEVITI (ka suvel!).


Päikeseloojang veini ja sooja toiduga

Tähevaatlusõhtu algab mugava mikrobussisõiduga rannikult mägedesse, Teide rahvusparki. Sõit kulgeb läbi saare värskeimate laavaväljade ning peatub päikeseloojanguks looduslikult kaunis kohas, pealpool pilvi asuval piknikuplatsil. Siin ootavad tähevaatlejaid soe toit, vein, vahuvein (ning alkoholivabad joogid) ja kaunis päikeseloojang.

Pärast päikeseloojangut viib tee kuni 2200 meetri kõrgusele merepinnast, kus kogenud teleskoobioperaatorid asuvad Tenerife selgest öötaevast teie jaoks välja noppima põnevaid, kuni miljonite valgusaastate kaugusel asuvaid objekte – planeete, tähti, udukogusid, galaktikaid... Kui taevas särab Kuu, saate ise valmistada omanäolise Tenerife-suveniiri, pildistades meile lähimat taevakeha läbi teleskoobi. Uskuge: täiesti tavalise mobiiltelefoniga on võimalik klõpsida vägagi kvaliteetseid Kuupilte!

NB! Vaadeldavate objektide valik sõltub aastaajast. Teie soovi korral on kohapeal saadaval ka tõlge vene keelde. 


Ekskursiooni hinna sees on:

SOE TOIT ning seejuures on teil soovi korral võimalik ette tellida ka taimetoitu ja gluteenivaba toitu.

VEIN JA MITTEALKOHOOLSED JOOGID: piknikul saate rüübata nii veini tujutõstmiseks, karastusjooke kui ka teed-kohvi külmarohuks.

ERINEVATE TELESKOOPIDE KASUTAMINE kuni 2,2 km kõrgusel merepinnast, kogenud tähevaatlusgiidide juhendamisel.

SOOJADE TALVEJOPEDE KASUTAMINE ekskursiooni ajal. Tähevaatlusele tulles tuleb riietuda soojalt (kinnised jalanõud, pikad püksid jms), soovi korral saad kohapealt kasutamiseks sooja jope.

TRANSPORT teie majutuspaigast Teide rahvusparki ning tagasi majutuspaika (juhul kui majutus asub Tenerife lõuna- ja läänerannikul piirkonnas El Medanost Los Giganteseni).

NB! Tähevaatlusekskursiooni ametlik osa algab mägedes, päikeseloojangupeatuses. See tähendab, et juhul kui olete broneerinud eestikeelse ekskursiooni, kohtute eestikeelse giidiga päikeseloojangupeatuses. Mis rahvusest on ja mis keeli kõneleb teid mägedesse sõidutav bussijuht, sõltub konkreetse kuupäeva sõidugraafikutest.

 

Tähevaatlusekskursiooni  HIND: 

75€ / täiskasvanu,65€ / 5a kuni 12 a laps.


Tähevaatlusi viib läbi Tenerifel tegutsev Eesti, Hispaania, Itaalia, Inglismaa ja Poola päritolu meeskonnaga ekskursiooni- ja matkakorraldaja, Luxury Travel Guide Global Awards`i 2016. ja 2017. a Aasta Tuurikorraldaja tiitlivõitja.


BRONEERI eestikeelne tähevaatlusekskursioon siit:

info@tenerife24.ee


* Fotod ekskursioonikorraldajalt