Tähevaatlusekskursioon

EESTIKEELSED TELESKOOPIDEGA TÄHEVAATLUSEKSKURSIOON KOOS RIKKALIKU ÕHTUSÖÖGIGA VEINIMÕISASTenerife selget öötaevast peetakse Tšiili ja Hawaii kõrval üheks parimaks ja selgemaks tähevaatluskeskkonnaks maailmas. Tule Teide rahvusparki eestikeelsele tähevaatlusekskursioonile, uurima kuni miljonite valgusaastate kaugusel asuvaid põnevaid taevakehi - tähti, udukogusid, galaktikaid! Või pildista mobiiltelefoniga läbi teleskoobi Kuud ... 

NB! Tähevaatlust pakume ka suvel!

Alates 2016. aastast kuni 2200 meetri kõrgusel ookeanist, Teide rahvuspargis toimuvad eestikeelsed tähevaatlused on elamus omaette.  Sest Tenerife öötaevas on Tšiili ja Hawaii kõrval üks paremaid ja selgemaid tähevaatluskeskkondi maailmas.

Õhtusöök veinimõisas

Tähevaatlusõhtu algab mugava väikebussisõiduga rannikult Tenerife lõunaosa ühesse kuulsamasse veinivalmistamispiirkonda, Vilaflori.  Siin, 1242 meetri kõrgusel merepinnast peatutakse ühes kohalikest bodega` dest ehk veinimõisatest, et nautida ehtsat kanaari stiilis õhtusööki kitse-, sea- ning kanalihast koos kuulsate papas arrugadas`te ja mojo-kastmetega ning mekkida sinna kõrvale parimat kohalikku veini. Mõistagi saavad veinigurmaanid kohalike veinimeistrite toodangut siit ka kaasa osta.

 Tähevaatlus El Teide vulkaani juures

Pärast külluslikku kõhutäit sõidavad tähevaatlejad 2200 meetri kõrgusele merepinnast,  Teide rahvusparki. Siin, maailma ühe suurima vulkaani El Teide jalamil, on  aeg astuda Tenerife kauni tähistaeva alla, et läbi teleskoopide vaadelda  kuni miljonite valgusaastate kaugusel asuvaid objekte – tähti, udukogusid, galaktikaid... Kui taevas särab Kuu, saate ise valmistada omanäolise Tenerife-suveniiri, pildistades meile lähimat taevakeha läbi teleskoobi. Uskuge: täiesti tavalise mobiiltelefoniga on võimalik klõpsida vägagi kvaliteetseid Kuupilte!

NB! Vaadeldavate objektide valik sõltub aastaajast. Teie soovi korral on kohapeal saadaval ka tõlge vene keelde.  

Ekskursiooni hinna sees on:

ÕHTUSÖÖK VILAFLORI VEINIMÕISAS ning tutvumine kohalike veinimeistrite toodanguga.

ERINEVATE TELESKOOPIDE KASUTAMINE kuni 2200 meetri kõrgusel merepinnast, kogenud tähevaatlusgiidide juhendamisel.

TRANSPORT teie majutuspaigast ja tagasi majutuspaika (juhul kui majutus asub Tenerife lõuna- ja läänerannikul piirkonnas El Medanost Los Giganteseni).

SOOJADE TALVEJOPEDE KASUTAMINE. See tähendab, et igaühele jagatakse ekskursioonil välja ka soojad talvejoped. Mägedes on pärast päikeseloojangut jahe, mistõttu soovitame jalga panna pikad püksid ja kinnised jalanõud.

NB! Tähevaatlusõhtu ametlik osa algab veinimõisas. See tähendab, et just seal tervitab teid eestikeelne giid.  

Transport majutusest tähevaatlusele ja tagasi võib olla, aga ei pruugi olla eestikeelne    

Tähevaatlusekskursiooni  HIND: 

85€/täiskasvanu,65€/5a kuni 12a laps.


Tähevaatlusi viib läbi Tenerifel tegutsev Eesti, Hispaania, Itaalia, Inglismaa ja Poola päritolu meeskonnaga ekskursiooni- ja matkakorraldaja, Luxury Travel Guide Global Awards`i 2016. ja 2017. a Aasta Tuurikorraldaja tiitlivõitja.


BRONEERI eestikeelne tähevaatlusekskursioon siit:

powered by Typeform* Fotod ekskursioonikorraldajalt