Giid Eike

Planeerid Tenerife reisu?
Tere Sulle!  
Saame tuttavaks ka?
Teeme nii, et mina alustan ... hästi vabas vormis, kui lubate -  tõsiseid jutte räägime Saaretuuril! ;)

Ma olen tüdruk Lõuna-Eesti väikelinnast Võrust! Provintsitar! Nüüd Saaremaa suurusel Tenerifel elamas juba 9-ndat aastat. Ärge üldse arvake, et see oli lapsepõlvest peale minu unistus ja unenägu. Vastupidi! Ma poleks kunagi uskunud, et kolin Eestist ära ja et just palmisaarele. Rohkem olid mind alati tõmmanud suurlinnad-metropolid ja pigem oli mulle kodune linnadžungel kui loodus, mets, olgu  subtroopiline või parasvöötmeline. Ja üleüldse mulle külm ja tuisud meeldisid :) Ma ei tõmmanud kasuka hõlmasid ka - 30 kraadiga kinni.  Samuti ei oleks ma iial uneski ette näinud, et tegutsedes plika-east saati Kodu-Eestis nii hobikorras kui hiljem porfessionaalselt fitness- ja jõusaalitreenerina, hiljem õppides paralleelselt Tallinna Ülikoolis bibliograafiat ja infoteadusi, üllatab elu mind siia saarele kolides täiesti uue valdkonnaga, mis selgeks õppida - turism. Ei teadnud ma, et suure Itaalia-armastuse asemel tuleb armastama õppida häirivalt sarnast Hispaaniat ja rohelopsaka Vahemere looduse imetlemise asendab peagi subtroopilise vulkaanilise maastiku võlude võrku langemine.

Kolides 2008. aasta sügisel Tenerifele, sai mulle saart armastama õppides selgeks giidi- ja reisisaatja amet. Selgus, et selleks oli mind tegelikult ette valmistanud kogu mu eelnev elukogemus ja haridus - alates avalikust esinemisest, lavalisest olemisest jm vajalikust, et gruppi inimesi nähes kokku ei kukuks :D, mida sai ise õpetatud väikeses provintsis Võrumaa noorteüritusi ja iluduskonkursse korraldades, mind maast-madalast saatnud ajaloo- ja arheoloogiahuvist, millele sutsuke Tartu Ülikooli ja Tallinna Ülikooli akadeemilist haridust briljandilihvi lisas, kuni särtsuni, mida Eesti fitnessmaailmas ülepeakaela sees olemine pea 30-aastat on mulle DNA-sse süstinud.
Süvendatud keelekallakuga Võru Kreutzwaldi Gümnaasiumi tänan iga jumala päev siin keset seda keeltepaabelit elades ja ka nooruspõlves Raadio Ringi hommikuprogrammi saatejuhina ja bändis ametlikult mikrofoni lauldes, ei saa seda vahest mul enam käestki ära kui jutuhoog juba korra tuurid üles võtab ;). Inimesi rõõmsa karjakoerana kannast näksides (minu meelest nii armas kujund ju, eks :D))) õiges suunas juhatama olen harjunud kamandades nii väikeseid gruppe aastaid igapäevaselt treeningsaalis, kui juhtides peatreenerina armsat väikelinna spordiklubi, kui ka direktorina mõjukat ja suurt kultuurikeskust.
Nii et ära te mu käest saarele ringi peale tehes ei kao ja selle saare vastu armastuse ma teile sisse süstin.
Veame kihla?
:D

Tenerife24.ee - Palmilehed

Seega usun, et üheksandat aastat siin imelisel saarel elades ja 7.-ndat hooaega juba oma Saaretuuri tehes ei ole ma päris tavaline giid ja minu tuurid ei ole päris klassikalised eksursioonid ;) Millised need tuurid välja on tulnud, küsige neilt, kes käinud on :)

Oma firma Tenerife24 alt pakun ma nüüd giiditeenust ja ekskursioone gruppidele, mis on loodud teie soovidele vastavalt nagu rätsepaülikond! Pakun giiditeenust Tenerife ja La Gomera saare giidina ka oma Eesti kultuurireiside tippkorraldajale Germalo Reisidele juba aastast 2012.


Broneeri saaretuurile siit