Giid Genno

Giid Genno!

 

Tere tulemast Tenerifele!

Olen Genno ja olen elanud Tenerifel alates 2018 märtsist.

Sündinud olen Eestimaa südames Paides, Põhjaka külas. Salapärased ja müstilised paigad, muinasjutud maailt ja merelt on mulle meeldinud juba lapsepõlvest peale. Nii palju kui ennast mäletan on mind huvitanud ajalugu ja väikese poisikesena oli eriline huvi militaarajaloo vastu. Vanaema piimapuki peal olevat ma innukalt küla naabrimutikestele seletanud oma väikese puutanki peal, kuidas see riistapuu kokku pandud on. Sõjaväes käimine jahutas selle huvi, aga muu ajaloo vastu kirg säilis.

Tenerifele tulin ma Saaremaalt, kus ma sain 14 aasta jooksul selgeks, kuidas saarel elamine ja olemine erineb mandrielust. Nagu nüüdseks selgub, et harjutasin vist hoopis eluks vulkaanilisel Tenerife saarel.

Saaremaal elades unistasin ma elamisest mägedes ja loomulikult kujutasin ennast seega elamas Lõuna Eesti kuppelmaastikul. Ei teadnud veel, et elu võib mind viia palju kõrgemate mägede jalamile kui meie Munamäe 318m.

Aga kuna ma lasen elul lihtsalt voolata ja kujuneda omasoodu ja tean, et nagunii juhtub see, mis mulle parim siis sattusingi juhuse tõttu oma 40-nda juubeli eest ära põgenedes 2017 sügisel turistina külastama Tenerife saart Aafrika kõrval.

Esimesest päevast peale ma teadsin, et see saar on minu kodu. Kogu eelnev elu on olnud ettevalmistus selleks.

Minu jaoks on Tenerife paradiisisaar – mäed, ookean, looduse vaheldusrikkus, mahe ja soe kliima, sõbralikud inimesed, päike – nagu paradiis peab olema. Siin on minu armastus.

Mul on väga hea meel aidata kõigil, kes Te siia puhkama tulete, saada tuttavaks kõige sellega, mida siin imetleda praegu ja kuulda sellest, mis siin oli ennemuiste.

Kuna siinsetel saartel on meeletult põnev ajalugu, milles on palju müstikat ja legende, mis ehk võivadki olla tõesed, siis fantaasial saab lasta lennata piiritult. Anaga metsad on minu jaoks nagu suur haruldane botaanikaaed, kus aeg on ennast tagasi keeranud. Siinsetest muinasjutulistest loorberimetsades jalutades võite endale ette kujutada kas kuulsa piraadi siiani peidus aardekirstu, dinosauruste krabistamist endeemiliste sõnajalgade vahel või kuristiku küljel kaljukoopas lebamas salapärase päritoluga guanchide iidset muumiat. Tenerife on tõeliselt rikas ja imeline - ma olen valmis teile seda kaunist saart näitama!

Kohtumiseni Uuel Anaga Muinasjutumetsa Tuuril!