La Gomera lisaekskursioon (teisipäeviti)

TULIUUS EESTIKEELNE
NAABERSAARE LA GOMERA ÜHEPÄEVANE EKSKURSIOON 

ALUSTAME KA
* LISATUURIDEGA TEISIPÄEVITI *
alates 22.oktoobrist 2019 - 28.aprillini 2020

Tuur toimub mugava & konditsioneeritud VÄIKEBUSSIGA (13-kohaline kuni max 35-kohaline)

BUSS KODUHOTELLIST - LAEV - BUSSIEKSKURSIOON - KOHALIK EESTIKEELNE PROFESSIONAALNE GIID - LÕUNASÖÖK - SILBO EHK PÕLISELANIKE VILEKEELE SHOW- LAEV - BUSS KODUHOTELLI
TUUR ON AINULT EESTI KEELES!
GIID GENNO / GIID EIKE


AVASTA IMELINE SAAREKE ATLANDI OOKEANIS, MIS ON LOPSAKASSE ENDEEMILISSE ROHELUSSE UPPUNUD, KUS ON AEG JUSTKUI JUBA SAJANDEID TAGASI SEISMA JÄÄNUD. SÕIDA KOOS EESTIKEELSE PROFESSIONAALSE JA TENERIFEL ELAVATE EESTLASTE: GIID GENNOGA / GIID EIKEGA PÄEVAKS TURISTIDE MELUST EEMALE HIPIDE, ÖKOTURISTIDE, MATKASELLIDE JA PUHTA, RIKKUMATA LOODUSE SÕPRADE (JA KA ANGELA MERKELI) IMELISELE LEMMIKSAAREKESELE, MIS ON KUULUS KA KUI KOLUMBUSE SAAR, KUST MAADEAVASTAJA 15.SAJANDI LÕPUL STARTIS TUNDMATUSSE, ET AVASTADA MEILE "UUS MAAILM" OMA AARETEGA.

Sellest turismihooajast alustame uue eestikeelse ühepäevase naabersaare La Gomera ekskursiooniga, mis on 9 h pikk.  Alustame teie bussi peale korjamisega hommikul orienteeruvalt kella 7.30 paiku linnaosadest Lõuna-Tenerifel: Los Cristianos, Las Americas ja Costa Adeje. Vaata ka kogunemiskohtade kaarti. 

Los Cristianose sadamas oleme juba kell 7.45 ja sõidame laveaga Naviera Armas u. 1h La Gomera saarekese pealinna San Sebastiani, kust alustame oma saaretuuri, et olla samas sadamas õhtul tagasi ja Los Cristianoses orienteeruvalt 18.30 paiku. Kui elate Lõuna-Tenerifel olete oma majutuses tagasi u. 19.00-ks.

Ekskursioon toimub mugava & konditsioneeritud väikese bussiga (13-kohalise kuni maksimaalselt 35-kohalisega) kuna suuremad bussid on mägedes ja laskumistel serpentiinide "juukseklambripööretest" kohmakad ja aeglased. Samuti jääb väikese bussi seltskond ka mõnusalt ja sobivalt privaatseks ja sobib eriti neile, kes soovivad puhkusel pigem väiksema seltskonnaga suhelda. Seega on kohtade arv igal tuuril limiteeritud ja soovitame varakult endale kohad meie eksursioonibussis ära broneerida.

Giidideks on teiega La Gomera ekskursioonil Tenerifel kohapeal elavad eestlased, litsentseeritud professionaalsed giidid Genno ja Eike, kes tunnevad elu saartel läbi kohaliku elaniku silma ja suurima rõõmuga jagavad ka oma kogemusi elust-olust.


MARSRUUTPäeva jooksul külastame selle väikese, puutumata ja haruldase loodusega saarekesel mitmepalgelisi ja imeliste vaadetega kohti, millest vaid osa siia kirja saab:

LOS CRISTIANOSE SADAMAST TUNNINE LAEVASÕIT OOKEANIL
mille jooksul võib ka vedada ja näha vaalasid-delfiinegi möödumas

MAABUME LA GOMERA SAAREKESE PEALINNA SAN SEBASTIANI SADAMAS 
Linnake on imekaunite tillukeste värviliste ja iidvanade majakestega, kus päeva jooksul külastame maadeavastaja Kolumbuse Maja ja kirikut Asunción, kus maadeavastaja enne nn Uue Maailma poole suundumist palvetas. Samuti piilume sisse vanasse tollimajJa, mille kaevust võeti vesi, millega ristiti Ameerika. Külastame Kanaari saarte vanimat kindlus-ehitist, mis on seotud ka Kolumbuse imekauni, aga kurikuulsa armukese Beatriz de Bobadilla y Ossorio skandaalse looga jne

MIRADOR DE MANADORES - CHEJELIPESE KÜLAKE - PAISJÄRV EMBALSE DE LOS COCOS  
Kas tõesti on saare osades külakestes veel naturaalmajandus? Mida kasvatavad need väikeste kohalike külakeste elanikud? Millega tegeleb saarekese põllumajandus? Kust nad saavad magevett oma istanduste kastmiseks? Milline "mesilane" annab meile palmimee?

LOS TELARES - MOLINO DE GOFIO AED JA KÄSITÖÖPOEKE
Mõnusa lühikese jalutuskäigu jooksul selles imelises aias saate koos giidiga lähedalt tutvuda erinevate troopiliste puuvilja puude-põõsastega ja eksootiliste tulutaimedega, kuulda-näha kuidas kasvab kanaari kuulus suhkrumagus banaan, maitsta kohalikku La Gomera gurmeed ja põliselanike gofiot, näha kohalike käsitöömeistrite kunsti, kaasa osta vaid La Gomeral kasvavast viinamarjast valmistatud veini, ja palju muud kohalikku. Mida tähendavad need väikesed nõiakesed kohalikele, keda on kõik naelad-nurgad täis riputatud? Mis on "mistela", "la Forastera", "gomeron" ja "almogrote" jne? Kuidas need maitsevad?

ROQUES PEDRO & PETRA
Kes need veel on? Kohalikud Romeo ja Julia? Oot, kus need eestlased siin saarel elavadki?

 ALOE-ISTANDUSE KÜLASTUS
Selgeks saab aloe kui ravimtaime imeline võim ja tema kasutusalad ja kasvatamise nipid. Kas aloe tõesti aitab vähist vabaks ja kiilaspeale lopsaka lõvilaka pähe kasvatada? 


MITMEKÄIGULINE LÕUNASÖÖK KOHALIKU KANAARI GURMEEGA JA KOHALIKU VEINIGA  
(lõunasöök sisaldub pileti hinnas - olemas ka taimetoitlaste menüü) 
&
PÕLISELANIKE UNIKAALSE VILEKEELE EHK SILBO SHOW
Kas nad tõesti saavad sellest vidinast aru? Koolis on vilistamise tund? Nalja teete?


MUINASJUTULISED LOORBERIMETSAD GARAJONAY RAHVUSPARGI
ENDEEMIKUTEST PUNGIL
 LOODUSKAITSEALAL
Kas päriselt tulevad veel selles juura-ajastust säilinud metsakeses dinosaurused vastu? Kas päriselt võib kohata seal veel mõnda nõidnaist või pikki sinisilmseid guanche? Kes veel selles maailma ühes unikaalseimas metsas siiani siis elavad, lendavad, roomavad ja kasvavad, mis kanti juba 1981 aastal UNESCO maailmapärandi nimistusse? Miks neid metsastid vihmametsadeks nimetatakse? Kuidas saab nii olla, et vihm sajab viltu?

LA GOMERA SÜMBOLIKS PEETAV - ROQUE DE AGANDO & VÕIMSAD VAATED KURISTIKELE BARRANCO DE LA LAJA JA BARRANCO DE BENCHIJIGUALE 
Kuna need vulkaanid veel aktiivsed olid sel saarel? Kui vana see kahe Muhumaa suurune ja Atlandi Ookeanist ümmarguseks lihvitud saareke tegelikult on?


LA GOMERA NUKUMAJAKESTEGA PEALINNAS SAN SEBASTIANIS JALUTUSKÄIK &
VEEL PALJU-PALJU MUUD SAAB SELLE PÄEVA JOOKSUL KOGEDA, VAADATA JA KUULATA...

SAN SEBASTIANI SADAMAST U. TUNNINE LAEVASÕIT TAGASI LOS CRISTIANOSE SADAMASSE TENERIFE SAAREL
Kui hommikul ei vedanud siis võib veel tagasiteel Tenerifele õnnestuda vaaladele-delfiinidele lehvitada ja siis oletegi, telefon imelisi kaadreid täis, kenasti u. 19.00 õhtusöögiks oma koduhotellis tagasi.


Hinnakiri

Täiskasvanule (al. 12 eluaastast +) (sisaldab laevapiletid edasi-tagasi, konditsioneeritud väikebuss, kolmekäigulise tüüpilise kanaari lõunasöögi- ja kohaliku veiniga, eestikeelne professionaalne giid) : €99 / 
-10% ehk 89€ internetibroneeringutele kui kirjutad sooduskoodiks NETT2019 

Lapsele (2–11-aastastele) koos lõunasöögiga: €58 /
-10% ehk 52€ internetibroneeringutele kui kirjutad sooduskoodiks NETT2019 
Beebid (0-2 aastasele) €8
Suurematele seltskondadele!  Kui teid on 6 ja rohkem täiskasvanut, siis küsi oma grupile meilt soodushinda! 

NB! EKSKURSIOON TOIMUB MINIMAALSELT 10 SOOVIJAGA JA EKSKURSIOONI TOIMUMISEST ANNAME TEILE TEADA VAHETULT MINIMAALSE GRUPI TÄITUMISEL VÕI HILJEMALT EKSKURSIOONILE EELNEVA PÜHAPÄEVA KELLA 15-KS! 


Mida kaasa võtta?

Ekskursandi varustus:
  • NB! EKSKURSIOONILE ON KOHUSTUSLIK KAASA VÕTTA ID-KAART VÕI PASS, MIDA VÕIDAKSE LAEVALE MINNES KÜSIDA!
  • Fotoaparaat, vidoekaamera või hää telefon, mis kõik asjad ära teeb, et see reis sulle paremini meelde jääks
  • Soojemad riided kõrgemal mägedes oleku ajaks (tuulejope või fliis, pikad püksid jne), peakate. Kuna selle ekskursioonipäeva jooksul käime ära kõrgusel üle kilomeetri ookeani pinnast ja külastame LOORBERIMETSA, mida kutsutakse ka "vihmametsaks", on soojemaid riideid vaja. Nendes kõrgustes võib olla ilm (olenevalt aastaajast) mägedes rannikust jahedam, pilvisem, niiskem, tuulisem.
  • Mugavad jalanõud 
  • Joogivesi
  • Uudishimu ja hea tuju
  • Kõiki isiklikke asju ja tagavarariideid, -jalanõusid saate jätta päeva jooksul bussi, kus bussijuht hoiab neil reeglina jõudumööda silma peal.


Vaata ka veel:


GIID GENNO UUS ANAGA LOORBERIMETSA & 2 PEALINNA GURMEETUUR
NELJAPÄEVITI
Neile, kellel Tenerife suurimad vaatamisväärsused juba suure saaretuuri jooksul nähtud pakume ka täiesti uue ja põneva marsruudiga eestikeelset GIID GENNO ANAGA LOORBERIMETSA & 2 PEALINNA GURMEETUURI. Selle käigus piilume saare imelistesse kohtadesse Tenerife kirdetipus - sõidame müstilisse loorberimetsa ning käime mööda neid radu, kuhu Eike Suure Saaretuuri käigus ja ka ilmselgelt esimese Tenerife reisi jooksul puhtalt ajapuudusest ei jõua.

EIKE SUUR SAARETUUR
ESMASPÄEVITI
Kui olete esimest korda Tenerifel või pole varem siin saarel ekskursioone veel kaasa teinud, soovitame esimeseks tuuriks valida vaheldusrikka Eike Suure Saaretuuri, mille jooksul näeb ära esmatutvuseks kõik tähtsaima ja ka suurimad vaatamisväärsused.

SOOVITUUR
Soovid endale või oma kollektiivile valida ise päeva, marsruuti ja veeta see päev vaid oma seltskonnaga/firmaga? Telli omale unistuste tuur! Minimaalne grupi suurus on 8 inimest.

Jälgi meie Facebooki lehte ja Facebooki gruppikust leiad värskeima info uue, 2019-2020 hooaja ekskursioonide sooduspakkumistest!